To jest Getbol!

Najlepsze wyniki w turniejach Getbola uzyskują zawodnicy, którzy są dobrzy technicznie i jednocześnie posiadają świetną kondycję.

Błyskotliwą karierę w rozgrywkach Getbola zrobisz wówczas, gdy:
- potrafisz skutecznie bronić własnej bramki,
- potrafisz wyprowadzać szybkie, dynamiczne ataki, zakończone precyzyjnym strzałem na bramkę rywala,
- masz bardzo dobrą kondycję. 

Najczęściej mecz Getbola trwa 2 x 3 minuty. Niby tylko 6 minut wysiłku, a naprawdę można się solidnie zmęczyć. Dużo pojedynków rozgrywanych jest systemem 2 x 5 minut. Czasami zdarzają się pojedynki trwające 2 x 10 minut. Wielką rzadkość stanowią natomiast pojedynki rozgrywane systemem 2 x 15 minut, ale zdarzają się zawodnicy, którzy preferują właśnie taką długość meczu.

Ciekawostki:

Choć światło bramki do Getbola jest bardzo małe (prostokąt o wymiarach 40 x 65 cm), zdarzają się zawodnicy, którzy bez większego wysiłku potrafią strzelić rywalowi nawet 6 goli w ciągu zaledwie sześciu minut gry.
Podczas każdego meczu Getbola obowiązuje zasada "5 na 25". Oznacza to, że zawodnik ma 5 sekund na opuszczenie z piłką własnej połowy, a następnie ma 25 sekund na przeprowadzenie ataku na bramkę rywala. Jeżeli nie zmieści się w tym czasie - tzn. jeżeli nie odda strzału na bramkę w ciągu 25 sekund - wówczas sędzia zatrzymuje mecz i oddaje piłkę przeciwnikowi. Ta zasada powoduje, że każdy mecz Getbola jest niezwykle dynamiczny i widowiskowy. Zawodnicy nie mają bowiem możliwości "grania na czas", a tym samym widzowie nie nudzą się ani przez chwilę.